Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Budaörsi Tagintézménye

Nyári szünet

Nyári szünetben ügyeleti napot szerdán tartunk 9:00-13:00 között.
Felhőtlen pihenést, töltekezést kívánunk minden kedves Diákunknak, Kollégánknak a nyárra!

Gólyatábor

2015. augusztus 28-29., péntek-szombat

Zamárdi

A Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Budapesti és Budaörsi Tagintézménye a 2015/2016-ös tanév 9. osztályos diákjai számára közös gólyatábort szervez. A tábornak otthont biztosító zamárdi táborhely a Pest Megyei Gyermek- és Ifjúsági Alapítvány tulajdona.

A tábor helye: Zamárdi, Nagyváradi u. 92. (a Balaton partjától 200 méterre, a zamárdi vasútállomástól kb. 1 km távolságra a szántódi komp felé haladva).

Férőhely: 170 fő

Elhelyezés: 7-13 fős faházakban, emeletes ágyakon, ágynemű biztosított

Tisztálkodás: központi vizes blokkban

Étkezés: saját konyháról, kőépületben berendezett ebédlőben.

Elszállásolás: A gyerekeket 7-13 fős faházakban, a felnőtteket 1-2 ágyas szobában szállásoljuk el.

Vízpart: A Balaton szabad strandja 200 méterre a tábortól

Előre kalkulált költségei a tábornak fejenként 7.000 Ft, amely tartalmazza a szállás, útiköltség, étkezés díját. Legkésőbb 2015. augusztus 19, szerdáig a titkárságon kérjük az összeget befizetni!

A részvétel fakultatív, a jó osztályközösség mielőbbi kialakításának szándékával hívjuk diákjainkat. Lehetőség lesz megismerni az osztálytársakat, az osztályfőnököket, az iskola vezetőségét.

Amire számíthat a résztvevő:

-balatoni strand

-csapatépítő játékok

-új barátok

-mosolygós tanárok

-szalonnasütés

Indulás:

2015. augusztus 28., péntek 9:37 Kelenföldi pályaudvarról (gyülekezés 9:00-tól a pénztárak csarnoknál), BALATON Exp., 4 vágány. A vonatjegyeket előre váltja meg az iskola.

Érkezés:

2015. augusztus 29., szombaton 18:21 körül a Kelenföldi pályaudvarra.

Budaörs, 2015. június 25.

Halmi Gábor

dr. Czuczor Gergely

igazgató - Budapest

igazgató - Budaörs

Kedves Szülők és Diákok!

A beiratkozás (2015. 06. 25., 10:00-13:00) hiánytalan és gördülékeny lebonyolítása érdekében kérem, hozzák magukkal a következő iratokat.

·  a tanuló általános iskolai bizonyítványa

·  a tanuló személyi igazolványa (másolat is megfelel: a kártya mindkét oldaláról)

·  a tanuló lakcímkártyája (másolat is megfelel: a kártya mindkét oldaláról)

·  a tanuló TAJ-kártyája (másolat is megfelel)

·  a tanuló oktatási azonosítója

·  nyilatkozat az ingyenes tankönyv igényléséhez (a szükséges igazolásokkal együtt)

·  kitöltött tanulói adatlap

·  kitöltött szülői nyilatkozat a gyermek egészségügyi ellátásához (azoktól, akik még nem küldték vissza)

·  NEK - adatlap

·  1400 Ft - a diákigazolvány eljárási díja

·  alapítványi befizetés: 5500 Ft (iskolai trikó, lányoknak:sál, fiúknak:nyakkendő, jelvény, Újszövetség)

A tanulói adatlapot csatolom a levélhez. A NEK- adatlapot bármely Okmányirodában el lehet készíttetni. Ahhoz, hogy szeptemberre elkészüljenek a diákigazolványok, még júniusban le kell adnunk az igényléseket.

Kérem, hogy a beiratkozáskor nyilatkozzanak arról, hogy

· hány gyermeket nevelnek a családban,

· mi a tanuló trikómérete, illetve,

· kérnek-e menzát a tanuló számára.

A beiratkozás alkalmával a tanulók rövid szintfelmérő feladatlapot írnak angol nyelvből.

A tanév elején várható anyagi terhek:

·  tankönyvek várható ára: kereskedelem :21.080 Ft,  informatika:14.695 Ft,közgazdaságtan: 17.140 Ft.

A Budaörsi Szent Benedek Alapítvány-i hozzájárulása havonta, diákonként 1000 Ft lesz a 2015/2016-os tanév folyamán. Ezt a támogatást összegben (10.000 Ft) szeptember elején fizethetik be a szülők. (Lehetőség van a bontott, negyedéves befizetésre is.)

A tankönyvlistát és a kötelező olvasmányokról szóló tájékoztatót az iskola honlapján megtekinthetik.

Gólyatábor 2015. augusztus 28-29-án (péntek-szombat) lesz Zamárdiban. A részvételi díj 7.000 Ft, amely összeg tartalmazza a szállás, utazás és étkezés költségeit. Aki szeretne jönni a táborba, az ezt az összeget a beiratkozáskor hozza magával. Részletekről a honlapon tájékozódhatnak majd.

Üdvözlettel:

Meinczinger Tímea

iskolatitkár

Ebédbefizetés

Ebédbefizetés időpontjai június hónapra:

május 21.

május 28.