Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Budapesti Tagintézménye

Gólyatábor

2015. augusztus 28-29., péntek-szombat

Zamárdi

A Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Budapesti és Budaörsi Tagintézménye a 2015/2016-ös tanév 9. osztályos diákjai számára közös gólyatábort szervez. A tábornak otthont biztosító zamárdi táborhely a Pest Megyei Gyermek- és Ifjúsági Alapítvány tulajdona.

A tábor helye: Zamárdi, Nagyváradi u. 92. (a Balaton partjától 200 méterre, a zamárdi vasútállomástól kb. 1 km távolságra a szántódi komp felé haladva).

Férőhely: 170 fő

Elhelyezés: 7-13 fős faházakban, emeletes ágyakon, ágynemű biztosított

Tisztálkodás: központi vizes blokkban

Étkezés: saját konyháról, kőépületben berendezett ebédlőben.

Elszállásolás: A gyerekeket 7-13 fős faházakban, a felnőtteket 1-2 ágyas szobában szállásoljuk el.

Vízpart: A Balaton szabad strandja 200 méterre a tábortól

Előre kalkulált költségei a tábornak fejenként 7.000 Ft, amely tartalmazza a szállás, útiköltség, étkezés díját. Legkésőbb 2015. augusztus 19, szerdáig a titkárságon kérjük az összeget befizetni!

A részvétel fakultatív, a jó osztályközösség mielőbbi kialakításának szándékával hívjuk diákjainkat. Lehetőség lesz megismerni az osztálytársakat, az osztályfőnököket, az iskola vezetőségét.

Amire számíthat a résztvevő:

-balatoni strand

-csapatépítő játékok

-új barátok

-mosolygós tanárok

-szalonnasütés

Indulás

2015. augusztus 28., péntek 9:37 Kelenföldi pályaudvarról (gyülekezés 9:00-tól a pénztárak csarnoknál), BALATON Exp., 4 vágány. A vonatjegyeket előre váltja meg az iskola.

Érkezés

2015. augusztus 29., szombaton 18:21 körül a Kelenföldi pályaudvarra

Budaörs, 2015. június 25.

Halmi Gábor

dr. Czuczor Gergely

igazgató - Budapest

igazgató - Budaörs

Nyári szünet

Beiratkozás: 2015. június 25. (csütörtök) 9-12 vagy 14-17 óráig.

Kérjük, a beiratkozáshoz az alábbi dokumentumokat szíveskedjen magával hozni:

• tanuló személyi igazolványát, lakcímkártyáját, TAJ kártyáját (mindhárom irat szükséges!),
  • tanuló általános iskolai bizonyítványát,
  • kettős vagy nem magyar állampolgárság esetén a vonatkozó iratokat,
  • egyszülős család esetén a gyermekelhelyezésre, láthatásra vonatkozó speciális iratokat,
  • allergiára, gyógyszerérzékenységre vonatkozó adatokat,
  • esetleges BTMN vagy SNI papírokat,
  • mellékelt tanulói tankönyvlistát, jelezve rajta, ha valamelyik tankönyvet egyénileg szerzik be (pl. megvan otthon, idősebb testvérnek…), és javítva az esetleg hibás adatokat,
  • támogatásra jogosultság esetén a mellékelt „Igénylőlap tanulói tankönyvtámogatáshoz” nyomtatványt kitöltve, aláírva (igénylőlap hiányában, illetve hibásan kitöltött nyomtatvány esetén tankönyvtámogatás nem vehető igénybe)
  • különböző kedvezmények (pl. tankönyvtámogatás, kedvezményes gyermekétkeztetés) igénybevételéhez szükséges igazolásokat (pl. családi pótlék folyósításáról szóló igazolás, szakorvosi igazolás, önkormányzati határozat stb.) (megfelelő igazolás hiányában kedvezmény nem vehető igénybe),
  • diákigazolvány igényléshez kérünk 1.400,-Ft-ot, valamint a tanulóról egy – diákigazolvány igényléshez valamelyik Okmányiroda által nemrég kiállított – NEK azonosítós iratot,
  • iskolakezdő csomaghoz (egyen tornapóló, nyakkendő, kitűző…) 5.500,-Ft-ot,
  • 2015. augusztus 28-29-án (p-szo) Zamárdiban megrendezésre kerülő Gólyatábor részvételi díját, 7.000 Ft-ot (az összeg tartalmazza a szállás, utazás és étkezés költségeit) – a jelentkezés nem kötelező.
A beiratkozáskor idegen nyelvi tudásszint-felmérőt is írnak a diákok.

Módosított ideiglenes felvételi jegyzék

Kedves Érdeklődők!

A jelentkezési lapok - 13/2015. (III. 6.) EMMI rendelet szerinti - módosítását követően kialakult módosított ideiglenes felvételi jegyzék ide kattintva tekinthető meg.

A végeredményt a Felvételi Központ alakítja ki április 22-éig. Iskolánk ezt követően, április 29-éig postai úton küldi meg a felvételről vagy elutasításról szóló végleges döntést a jelentkezőknek és az általános iskolájuknak is.

Jelentkezési adatlapok módosítása

Az Oktatási Hivatal középfokú beiskolázásról szóló tájékoztatója a jelentkezési adatlapok módosításának lehetőségéről, annak határidejéről ide kattintva tekinthető meg.